Vážení obchodní partneři,
naše společnost i nadále zajišťuje servis a dodávku náhradních dílů pro Vaše bioplynové stanice. Pochopitelně s přihlédnutím k omezením vyplývajících ze zajištění bezpečnostních opatření a doporučení týkající se nákazy COVID-19. Pro případné dotazy nás neváhejte kontaktovat na tel.č. 774 57 45 57.
Děkuji. Mgr. Ing. Lubomír Juránek

Odstředivá čerpadla s horním sáním

Jedná se o velmi výkonná čerpadla určené k transportu kejdy o sušině až 12% na velké vzdálenosti. Konstrukce umožňuje práci s kejdou obsahující zbytky slámy a snáší také drobné kamínky. Průměr výtlaku je 150 mm a zajišťuje tak vysokou produktivitu práce a krátký čas pro čerpání. Propojovací nadzemní potrubí se dodává standardně nerezové DN 150. Čerpaná surovina se nasává šnekem shora, oběžné kolo je z widiového materiálu s drtící funkcí, hřídel je z nerezu. Těleso čerpadla může být z kvalitní litiny či nerezové dle výběru zákazníka. Jedná se o bezúdržbová a prakticky bezporuchová čerpadla s běžným výkonem 25 tis. m3 kejdy/rok.
Tato čerpadla se nabízí v následujících variantách:
BGS-Kejdova-technologie-BGS-4000E

BGS 4000E – KPO400E

Toto čerpadlo je určené do přečerpávacích a přípravných jímek či kejdových kanálů. Je ve sloupovém provedení, kdy elektromotor je v nadhladinové části. Související upevňovací a trubní konstrukce je nerezová, délka sloupu je variabilní (nutná znát pro objednání) a upravená dle individuálních podmínek pro instalaci. Součástí je míchací tryska, jejíž funkce je ovládaná obsluhou z horní části pomocí třícestného šoupátka. Tato míchací tryska je otočná, horizontálně a vertikálně výkyvná, tlakový připojovací kus.
Požadovaný otvor: hranatý 850 x 650 mm, kulatý d = 1100 mm
Elektrický pohon 380 V-415 V, 50 Hz, IP55, 1400 ot./min.,
Výkon 11, 15, 18,5 , 22, 30 kW
Provedení: žárové zinkování a ušlechtilá nerezová ocel

BGS 4000TM – KPO 400 TM

Čerpadlo je v ponorném provedení pro umístění do velkých skladovacích jímek, nejčastěji pro vyskladňování kejdy a transportu k výdejnímu místu. Zařízení je umístěno na nerezovém sloupu u horní montážní plošiny s možností vyjmutí čerpadla za účelem servisu bez nutnosti vyčerpat obsah jímky. Za tímto účelem čerpadlo zapadá do uzavíracího zámku spodního nátoku. Vlastní výdejní potrubí se většinou umisťuje do nezámrzné hloubky pod terén (a je v průměru 150 mm, tedy odolné proti zanesení s vysokou průtočnou kapacitou), přičemž naši pracovníci zajišťují vyříznutí potřebného otvoru v dolní části jímky včetně odpovídajícího utěsnění, motor je odolný proti zaplavení.
Kluzný kroužek motoru je dvakrát těsněn, olejová komora je těsněna mezipřírubou.
Výkon 11, 15, 18,5 , 22, 30 kW
Provedení: žárové zinkování a ušlechtilá nerezová ocel