Vážení obchodní partneři,
naše společnost i nadále zajišťuje servis a dodávku náhradních dílů pro Vaše bioplynové stanice. Pochopitelně s přihlédnutím k omezením vyplývajících ze zajištění bezpečnostních opatření a doporučení týkající se nákazy COVID-19. Pro případné dotazy nás neváhejte kontaktovat na tel.č. 774 57 45 57.
Děkuji. Mgr. Ing. Lubomír Juránek

Výkonné elektrické míchadlo BGS Optimix 3G – ATEX

Popis:

Toto míchadlo je určeno do skladovacích jímek na kejdu i digestát, případně k umístění do zakrytých jímek a fermentorů (elektromotor je v atexovém provedení a je tak možno ho umístit i do prostorů s rizikem výskytu bioplynu).
Míchací výkon je 25 kW a jedná se o nejsilnější zařízení na trhu. Díky tomu nedochází k nadměrnému namáhání a je zaručena prakticky neomezená životnost. Za zmínku stojí výkonná třílistá vrtule, která má mísící schopnost s velkým dosahem.
Běžně pro potřeby homogenizace skladových jímek stačí umístit dvě míchadla až do průměru jímky 40 m.
Míchadlo je umístěno na nerezovém sloupu přístupném z manipulační plošiny na hraně jímky. Díky jejímu umístění směrem dovnitř je sloup vztyčen daleko od stěny jímky a dochází tak ke snadnému míchání kejdy s možností variabilního prostorového nastavení míchacího účinku.
Hnací motor s vodicí jednotkou je zhotoven z tvárné litiny (GGG40) a nalakován, míchací lopatky jsou galvanicky pocínované. Ponorné míchadlo je vyrobeno v modulární konstrukci. Elektrický ponorný motor má velkoryse dimenzovanou planetovou převodovku.
Kuželový hřídel v ložiskové jednotce je zušlechtěn, uložen dvěma šikmými válečkovými ložisky v olejové lázni a utěsněn proti míchanému substrátu těsněním kluzným kroužkem z SiC/SiC, nezávislým na směru otáčení.

BGS-Kejdova-technologie- BGS-Optimix-3G1 Míchací lopatky
2 Stěrač
3 Ponorný motor
4 Tyč pro vedení kabelu, kompletní (na přání)
5 čtyřkladkové vedení
6 Kluzný sloup (na přání)
7 Lano z ušlechtilé oceli (na přání)
8 Upevňovací třmen pro lanové táhlo